Hamarosan itt a félévi bizonyítványosztás ideje. A gimiseknél 3.-4. évfolyamban a továbbtanulás miatt már komoly tétje van a jegyeknek. Legtöbb probléma a matematikával szokott lenni. A félévi jegyek értékelése után megugrik a magántanárhoz járók száma. Hogy lehet más úton javítani matekból?
Vagy a tanuló áll neki otthon keményebben tanulni, esetleg szülői segítséggel, vagy magántanárhoz megy, vagy ezek kiegészítéseként, de akár önálló gyakorlási formaként az e-learninget válassza.
Ha gyereket elküldjük egy magántanárhoz, a 2.500 ft-os óradíj átlagosnak tekinthető. Általában egy alkalom 2 óra (2*45, néhol 2*60 pec), és tételezzük fel, hogy csak heti egyszer megyünk (ami nem is biztos, hogy mindenkinek elég), egy féléven, mondjuk 4 hónapon át. Ez 80.000 ft/félév!
Az online oktatás előnyei:
- olcsóbb a magántanárnál
- egy professzionális oktatási platform hordozható, tableten okostelefon, bármikor elérhető oktatási vagy gyors segítségnyújtási felület, így bárhol, bármikor (bármi közben) tanulhatunk
- innovatív, korábban megvalósíthatatlan megoldásokat használnak a tanulók figyelmének felkeltésére és a lecke könnyebb megjegyzésére
- nincs időkorlát.
A magyarországi matematika e-learning piacon végzett tesztünk eredményeképpen találtunk rá a mateking.hu-ra. A fenti előnyöket sikerült megvalósítani és az előadás módja hatékony. A teljes középiskolai matekanyagot vizualizálták.
Egy matekpélda kicsit lazábban, de mégis érhetően elmagyarázva:
Készítettünk egy előnyök és hátrányok értékelést az e-learning, magántanár és otthoni tanulás szemszögéből.
Sok szülő áll most döntés előtt, remélem sikerült segíteni, hogy mely korrepetálási irányban érdemes gondolkozni, az biztos, hogy nem lehet általánosítani a gyermekeink képességeit, a megoldást valahogy rájuk kellene szabni.