Ne legyenek illúzióid: az egy hete megvett vagy az egy hét múlva megvett fenyőfát nagy valószínűséggel ugyanakkor vágták ki. Fajta függő is a tartósság, egy normand vagy ezüst fenyő jobban bírja a vágás utáni szoba hőmérsékletet, mint a luc. A luc is simán eláll az Ünnepeket alatt, ha jó állapotban vesszük meg. Íme néhány tipp, hogy ne egy lejárt szavatosságú fenyőt vegyél!
1. Vágott, nem gyökeres fenyőfa esetén úgy tudjuk letesztelni, hogy friss e a fenyő, hogy megfogjuk a fenyőt és a tönkjével a talajhoz ütjük. Amennyiben van lehulló tűlevél, akkor ne vegyük meg.
2. Biztosra úgy tudunk menni, hogy az előbbi teszt után leveszünk egy tűlevelet és meghajlítjuk. Ha visszapattan, akkor friss a fenyő, ha könnyen hajlik vagy törik, akkor már nem ajánlott megvenni.
3. Vásárlásnál célszerű a fa magasságát előre kiszámolni: asztalra tesszük vagy a padlóra, akarunk létrázni a csúcsdísz felrakásához vagy sem. Ez mind egyedi.
4. A vágott fenyő rönkjét érdemes vízben áztatni, így később kezd el a levele hullani.
5. Gyökeres fenyő váráslása vagy kölcsönzése esetén célszerű kisebbet venni, mert a nagyobb fenyő könnyebben károsodhat, kiszáradhat. Nem kel túlöntözni, de a folyamatosan nedvesen tartott gyökérzetet meghálálja. Február végétől lehet kiültetni szabadföldbe.
Én a minőségre figyelek a legjobban. Nem szoktunk drágább fajtájú fenyőt venni, hisz egy luc fenyőt is szépen fel lehet díszíteni és a ha figyelünk a frissességére, akkor bőven kibírja az Ünnepeket.
Feliratkoznál hírlevelünkre? Megjelenés után azonnal küldjük Neked friss cikkeinket: ide katt!