Mindannyian szeretünk kedvezményt kapni, amikor többet vásárolunk egy termékből. Az üzleti élet így is működik, minél többet veszel valamiből vagy minél nagyobb kiszerelésben, akkor az egység ár csökken, van mennyiségi kedvezmény. Mindig így van ez? Erre a kérdésre kerestem a választ egy országos hipermarket lánc polcain és jobban meglepődtem, mint vártam.
3 ellentmondásos esetet találtam, amire érdemes odafigyelni, mert a pénztárcánk érzi meg.
Alap infó: cikkben bemutatott termékek és áraik, ugyanabban az üzletben, ugyanabban az időben lettek lefotózva. Az összehasonlított termékek közvetlenül egymás alatt vagy mellet voltak. A sárga címke az alábbi képeken árváltozást jelent, de nem feltétlenül árcsökkenést! Sőt, több esetben nem is változik az ár.
1. Eset: Mindegy mekkora kiszerelésű terméket veszel, nem változik az ár.
Cikkek 10-20%-nál jellemző. Hiába a dupla kiszerelés, nem kapsz mennyiségi kedvezményt. Csak 2 példa, ahol az egységár ugyanannyi hiába a nagyobb mennyiség. Későbbi példákból láthatjátok, hogy ez az eset még normálisnak is mondható.
2. Eset: a nagyobb kiszerelés drágább, mint a kisebb kiszerelés!
Itt döntöttem el, hogy fényképet készítek a különböző esetekről, mert ez annyira hihetetlennek tűnt, hogy fénykép nélkül még én is bizonytalan lettem volna távozás után, hogy nem csak elnéztem valamit. Szinte minden fajta árúnál találtam 1-2 ilyen cikket. A cikkek 5-10% ilyen lehet.
Pelenka: a 68 darabos 30%-kal drágább, mint a 46 darabos...
Gyümölcslé 100%-os: a 3 literes 27%-kal drágább, mint az 1 literes
Tejföl: a 330 grammos 6,5%-kal drágább mint a 140 grammos.
Vodka: 270 Ft-tal olcsóbb literje a kisebb kiszerelésnek.
3. eset: a nagyobb kiszerelésű polci ára kevesebb vagy ugyanannyi, mint a kisebb kiszerelésű termék polci ára.
Példa: egy kiló almáért fizetsz 100 forintot, de ha másfél kilót veszel akkor csak 80 forintot kell fizetned összesen a másfél kilóért. Itt már néztem, hogy nincs-e kandikamera...
Mosószer: 3,5 kg 3000 Ft vagy 4,9 kg-os 2.600 Ft? Megmondom őszintén, hogy annyira logikusnak tűnne a 4,9 kg-t venni, hogy én inkább nem venném meg semelyiket itt, hanem egy másik boltban is megnézném ugyanezt és utána venném ott, ahol olcsóbb. Itt már valami hiba van a rendszerben....
Üdítő: 270 Ft-ért 1 litereset vagy 1,75 litereset vennél? Ja és az 1,75 L ezen az áron akciós!!!! ( A fél literes 260 Ft volt)
A fenti példákkal azt szerettem volna illusztrálni, hogy kifizetődő körülnézni a polcokon, mielőtt megveszünk egy terméket, mert a hipermarketek árazását sok minden befolyásolja, csak a mi, vevők érdeke nem. A fenti esetek származhatnak a termékek forgási sebességének számításából, akciós tevékenységből vagy egyszerűen árazási hibákból. Viszont minden esetben a mi pénztárcánk bánhatja, ha nem figyelünk oda, mielőtt egy terméket a kosarunkba helyezünk.
Kíváncsi vagyok, hogy Ti még milyen hihetetlen eseteket tapasztaltatok az árazással kapcsolatban. Osszátok meg velünk kommentben, hogy tanulhassunk belőle. Köszönöm és MARADOK A PÉNZEMNÉL továbbra is!
Spórolni akarsz a vásárláson? Csatlakozz az OkosVásárló csoportunkhoz hasznos tippekért és egyszerű trükkükért! KATT IDE!